Moda i styl

Co to jest flexi gel i jak go używać?

15 kwietnia 2024
Minut czytania: 2

Szukasz produktu, który ułatwi Twoją pracę nad profesjonalnym manicure? Rozwiązaniem może być flexi gel. Co to jest, jak aplikować ten produkt oraz jakie są jego zalety i wady? Odpowiadamy!

Co to jest flexi gel i jak go używać?

Stylizacja paznokci to dziedzina, w której warto śledzić trendy oraz próbować rozwiązań, które do tej pory nie były przez nas wykorzystywane. Jeśli do tej pory używałaś tylko tradycyjnego żelu do paznokci, być może zaintryguje Cię żel do przedłużania paznokci w tubce. W naszym artykule dowiesz się o nim więcej. Kto wie, może na stałe zagości w Twoim zestawie do stylizacji?

Flexi gel – niezawodny sposób na piękne paznokcie!

Elastyczna formuła, prostota użycia, wygoda – tak można podsumować flexi gel w kilku słowach. Co musisz o nim wiedzieć? Jego inna nazwa to akrylożel. Jest produktem, który łączy w sobie właściwości tradycyjnego żelu i trwałość akrylu. Idealnie nadaje się do przedłużania paznokci oraz wzmacniania ich struktury. Dzięki swojej formule doskonale dopasowuje się do tego, jak wyginają się paznokcie, co sprawia, że manicure jest niezwykle trwały.

To produkt idealny dla kobiet, które mają łamliwe paznokcie, a chcą, by były one długie. Akrylożel pozwala na nadanie im dowolnego kształtu oraz pożądanej długości. Ta metoda stylizacji zdobywa coraz większą popularność, dlatego dobrze dowiedzieć się o niej więcej.

Dlaczego warto stosować akrylożel do paznokci?

Żel do przedłużania paznokci w tubce nie bez przyczyny podbija kolejne salony kosmetyczne. Jakie są jego największe zalety?

  • Elastyczność – flexi gel ma specjalną formułę, która zapewnia większą wytrzymałość na złamania i odpryski, dzięki czemu paznokcie są bardziej odporne na uszkodzenia.
  • Łatwa aplikacja – dzięki specjalnej tubce z aplikatorem, flexi gel jest łatwy w użyciu nawet dla osób początkujących. Dzięki temu pozwala na stworzenie profesjonalnego manicure także osobom, które nie zajmują się tym na co dzień.
  • Odporność na uszkodzeniażel w tubce do przedłużania paznokci nie tylko nadaje dłoniom piękny wygląd, ale też sprawia, że manicure jest trwały i pozostaje nienaruszony przez długi czas.

Jakie wady ma flexi gel?

Oczywiście akrylożel ma także minusy. Nie dla każdej z Was będą one znaczące, jednak koniecznie musimy o nich wspomnieć.

  • Dłuższy czas utwardzania. W porównaniu z tradycyjnymi żelami do paznokci flexi gel może wymagać nieco dłuższego czasu utwardzania pod lampą.
  • Cena. Żel w tubce do przedłużania paznokci może być nieco droższy niż tradycyjne żele do paznokci, jednak dla niektórych kosmetyczek zdecydowanie najcenniejszy jest czas, dlatego wolą zainwestować w tego typu produkt. Oczywiście zależy to od indywidualnych preferencji.

Czym flexi gel różni się od zwykłego żelu?

Warto podkreślić różnice pomiędzy akrylożelem i tradycyjnego żelem. Ten pierwszy jest gęstszy i bardziej elastyczny. Dzięki temu łatwiej się go także rozprowadza, ponieważ nie spływa ze skórek. Co jednak dla wielu kobiet jest jego największą zaletą, która sprawia, że zmieniają tradycyjny żel na flexi gel? Modelowanie paznokci oraz nadawanie im wymarzonego kształtu jest łatwiejsze, nawet dla mniej doświadczonych stylistek. Jeśli więc możesz sobie pozwolić na nieco dłuższe naświetlanie paznokci, to żel w tubce do przedłużania paznokci na pewno będzie świetnym rozwiązaniem.

BM
...