Pielęgnacja

Jak zregenerować włosy po farbowaniu?

24 maja 2024
Minut czytania: 2

Częste farbowanie włosów osłabia ich kondycję oraz sprawia, że stają się matowe i przesuszone. Dzieje się tak, ponieważ farby do włosów silnie oddziałują na strukturę włosa. W wyniku ich działania łuski rozchylają się, aby barwnik mógł wniknąć do środka. To powoduje, że włosy stają się wyjątkowo wrażliwe na szkodliwe czynniki zewnętrzne i podatne na uszkodzenia. Jak pielęgnować włosy po farbowaniu, żeby nie utraciły swojego pierwotnego blasku?

Jak zregenerować włosy po farbowaniu?

Zniszczone włosy po farbowaniu - objawy

Po pierwszym farbowaniu oznaki uszkodzenia włosów mogą być słabowidoczne. Jednak z każdą kolejną koloryzacją objawy będą przybierały na sile. Istnieje kilka symptomów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Są to przede wszystkim:

  • suchość i nadmierna łamliwość,
  • trudność w stylizacji,
  • rozdwajanie się końcówek,
  • kolor traci swoją intensywność, a włosy stają się matowe i pozbawione blasku,
  • kolor jest trudny do utrzymania, wypłukuje się i zmienia barwę,
  • włosy są słabe, podatne na uszkodzenia i wypadanie.

Włosy po farbowaniu lub rozjaśnienia są wyjątkowo wrażliwe. Wówczas nagła zmiana temperatur, suche powietrze lub zbyt gorąca lokówka łatwo mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Na szczęście możesz temu zaradzić poprzez stosowanie dobrej jakości kosmetyków do włosów ze sprawdzonym składem. Sprawdź, jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja włosów po farbowaniu!

Jak odżywić włosy po farbowaniu?

Farbowanie osłabia włosy i pogarsza ich kondycję. Dlatego jeszcze przed koloryzacją warto wdrożyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej dobrej jakości kosmetyki, które wzmocnią włosy i sprawią, że będą bardziej odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Preparaty, które warto stosować to między innymi:

  • odżywki do włosów,
  • maski do włosów,
  • oleje do włosów,
  • sera do włosów.

Zabiegi pielęgnacyjne z użyciem profesjonalnych kosmetyków przynoszą szybkie i satysfakcjonujące rezultaty. Jeśli chcesz od razu poczuć wyraźną różnicę, wybierz serum do włosów zawierające olejki naturalnie bogate w lipidy, które tworzą na powierzchni włosów warstwę ochronną. Tego rodzaju kosmetyki sprawiają, że włosy stają się miękkie, mniej podatne na złamania i wyjątkowo łatwe do rozczesania. Serum do włosów zapewnia wysoką termoochronę, ochronę przed puszeniem oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Włosy po farbowaniu mogą być wyraźnie osłabione. Dlatego trzeba się z nimi wyjątkowo ostrożnie obchodzić. Poza stosowaniem wysokiej jakości kosmetyków ważny jest również sposób mycia i suszenia włosów. Specjaliści zalecają, aby unikać gorącej wody i silnych kosmetyków o mocnym zapachu. Zamiast tego spłukuj włosy letnią wodą i sięgaj po delikatne kosmetyki z naturalnym składem. W pierwszych dniach po farbowaniu warto też zrezygnować z suszenia włosów suszarką. Możesz ostrożnie osuszyć je ręcznikiem i pozostawić do pełnego wyschnięcia. Włosów suchych i łamliwych nie należy także układać przy użyciu prostownicy, ponieważ wysoka temperatura może łatwo je uszkodzić.

Gdy włosy są suche i łamliwe, pomocna może okazać się zdrowa dieta, bogata w witaminy A, C, E, biotynę, cynk, żelazo oraz zdrowe tłuszcze. Pamiętaj też, aby chronić włosy przed promieniowaniem UV. W tym celu noś przewiewne nakrycia głowy i unikaj wielogodzinnego przebywania na pełnym słońcu.

BM
...