Różne

Mata do jogi dla początkujących

3 czerwca 2024
Minut czytania: 2

Joga to nie tylko praktyka ćwiczeń, które wpływają na wewnętrzny rozwój człowieka, zarówno duchowy, jak i fizyczny, ale również nauka zachowania równowagi pomiędzy umysłem i ciałem, umożliwiająca lepsze poznanie samego siebie, zagłębienie się w swoją duszę i zrozumienie jej złożoności w relacji z tym, co zewnętrzne. Wpływa pozytywnie na wiele aspektów naszego codziennego funkcjonowania, począwszy od poprawy samopoczucia, redukcji napięcia mięśniowego, przez rozwiązywanie problemu bezsenności, niwelowanie stresu i lęku, po przywracanie nam pewności siebie i miłości do własnego ciała.

Mata do jogi dla początkujących

Czego potrzebujemy, aby rozpocząć praktykę jogi? Na pierwsze zajęcia zabierzmy wygodny strój, który nie będzie krępował naszych ruchów, przewiewny, najlepiej wykonany z lekkich materiałów. W zależności od wykonywanych ćwiczeń i stylu jogi przydadzą się także rozmaite akcesoria. Jednak podstawę, bez której nie możemy zacząć, stanowi mata do jogi. Szukasz podstawowej maty dla początkujących, a może interesuje Cię profesjonalna mata stworzona z myślą o dynamicznych praktykach? Odwiedź sklep internetowy sklepjogina.pl i wybierz coś z niezwykle szerokiej oferty asortymentu stworzonego z myślą o tych, którzy tak jak my kochają jogę.

Mata do jogi

Czego potrzebujemy do rozpoczęcia praktyki jogi?

Do rozpoczęcia praktyki jogi potrzebujemy oczywiście wygodnego i przewiewnego stroju, ale najważniejsza pozostaje przystosowana do jogi mata. To ona zapewni nam właściwą równowagę, przyczepność, ochroni nas przed otarciami i drobnymi urazami, da nam zarówno komfort ćwiczenia, jak i - co bardzo istotne szczególnie na początku tej drogi - bezpieczeństwo. W sklepie internetowym SklepJogina znajdą Państwo zarówno profesjonalne maty wykonane z dużo trwalszych tworzyw, jak i bardziej ekonomiczne opcje dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę. Jaka mata do jogi będzie najlepsza?

Mata do jogi

Jaka powinna być mata do jogi - grubość maty i materiał

Wybór odpowiedniej maty do jogi to kwestia bardzo indywidualna, ale jest kilka czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę, aby mata posłużyła nam przez lata i pozwoliła poczuć komfort oraz bezpieczeństwo. Pierwszy aspekt to wielkość maty. Klasyczna mata ma rozmiary 180x60, choć w ofercie sklepjogina.pl znajdziemy również mniej standardowe rozmiary. Wielu mistrzów jogi wskazuje, że warto postawić na matę o 10 cm dłuższą niż nasz wzrost. Gruba mata będzie lepiej amortyzowała nasze ciało podczas wymagających ćwiczeń, będzie jednak mniej wygodna w transporcie. Być może najważniejszy, szczególnie w perspektywie trwałości maty, okazuje się materiał, z którego została wykonana. Maty z pianki termoplastycznej wyróżniają doskonałe właściwości antypoślizgowe, lekkość, odporność na uszkodzenia i wilgoć, a przez to i trwałość. Sporą popularność w ostatnich latach zyskują wśród joginów także maty korkowe. Jako materiał naturalny, korek ma właściwości antybakteryjne, nie gromadzi kurzu, dlatego tego rodzaju maty poleca się alergikom. Wciąż jednak najczęstszym wyborem, również wśród klientów sklepjogina.pl, są maty kauczukowe. Są cięższe od tych z tworzyw sztucznych, więc często wybieramy je na maty do ćwiczeń domowych. Nie można zarazem zapomnieć o ich świetnych właściwościach antypoślizgowych, a także mięsistości, która decyduje o doskonałej amortyzacji. Mata do jogi kauczukowa to idealna propozycja dla początkujących.

Mata do jogi

Mata do jogi

Ćwiczenia z kołem do jogi - popraw swą elastyczność

Do wykonywania bardziej dynamicznych praktyk jogi, przy różnych stopniach zawansowania joginów, bardzo dobrym rozszerzeniem naszego repertuaru ćwiczeń będą techniki poprawiające elastyczność całego ciała, a przy okazji umożliwiające holistyczne zadbanie o konkretne jego partie. Koło do jogi to propozycja dla tych, którzy pragną urozmaicić domowe sesje, zwiększyć swoją wytrzymałość, popracować nad oddechem, otworzyć klatkę piersiową.

Mata do jogi

BM
...