Pielęgnacja ciała

Nowoczesne modelowanie brzucha przy użyciu technologii Onda: Odkryj rewolucyjną metodę formowania sylwetki w klinice

8 kwietnia 2024
Minut czytania: 2

Zabieg w technologii Onda to nowoczesna procedura, która znajduje zastosowanie w redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej oraz zagęszczaniu skóry. System ten sprawdza się w wyjątkowo zaawansowanych przypadkach, umożliwiając efektywne formowanie sylwetki. Zabieg z wykorzystaniem aparatury Onda jest szczególnie zalecany jako metoda modelowania brzucha, ponieważ pozwala na pozbycie się nawet najbardziej opornych fałdek i niedoskonałości

Nowoczesne modelowanie brzucha przy użyciu technologii Onda: Odkryj rewolucyjną metodę formowania sylwetki w klinice

Specyfika zabiegu Onda

Onda to rewolucyjny system zabiegowy, który bazuje na wykorzystaniu specjalnych mikrofal Coolwaves. Procedura ta jest w pełni bezpieczna dla organizmu oraz bezbolesna. Jej wykonanie nie wiąże się zatem z wymaganym okresem rekonwalescencji, a powrót do normalnych aktywności jest możliwy nawet w dniu przeprowadzenia zabiegu. Mikrofale emitowane przez urządzenie Onda precyzyjnie i głęboko docierają do membrany komórek tłuszczowych, doprowadzając do ich rozbicia oraz następnie usunięcia przez organizm w wyniku procesów metabolicznych. Zabieg nie wpływa negatywnie na naskórek, ze względu na zastosowanie wbudowanego systemu chłodzenia kontaktowego i ochronę przed wysoką temperaturą. Urządzenie Onda emituje fale, z których nawet 80 proc. trafia do komórek tłuszczowych bezpośrednio. Zabieg wywołuje jednocześnie skurcz włókien kolagenu, co stymuluje jego syntezę i poprawia wygląd skóry.

Przygotowanie do procedury Onda

Modelowanie brzucha zabiegiem Onda nie wymaga długich przygotowań, jednak pacjent musi przejść odpowiednią konsultację. Specjalista wykonujący zabieg powinien zostać poinformowany o ewentualnych chorobach i alergiach, samopoczuciu czy przyjmowanych suplementach i lekach. Głównym etapem przygotowania do procedury jest dokładna analiza grubości tkanki tłuszczowej, która pozwoli na dobór optymalnych parametrów urządzenia. Zależenie od potrzeb pacjenta, operator decyduje o wyborze konkretnej głowicy. Aparatura dysponuje dwiema końcówkami, które zapewniają głębokie lub płytkie działanie. Pierwsza z nich umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej w najgłębszych warstwach skóry, natomiast druga zwalcza komórki tłuszczowe zlokalizowane tuż pod skórą oraz wykazuje działanie ujędrniające. Z reguły podczas zabiegu stosowane są obie głowice, aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujący rezultat.

Nowoczesne modelowanie brzucha

Przebieg zabiegu Onda

Sposobem na zapewnienie bezproblemowego przepływu fali oraz efektywne prowadzenie głowicy jest nałożenie specjalnego żelu na skórę. Pacjent może podczas zabiegu Onda odczuwać delikatne ciepło, co wynika z wysokiej częstotliwości mikrofali CoolWaves oraz bezpośredniego ich docierania do komórek tłuszczowych. Przebieg terapii zawsze ustalany jest indywidualnie, jednak z reguły należy odbyć około 4-5 wizyt w odstępach 3-4 tygodni. Modelowanie brzucha zabiegiem Onda realizują specjaliści kliniki Anlaya, a ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej: https://anlaya.pl/pricelist/onda/. Rezultaty tej procedury zależą od liczby sesji czy cech indywidualnych, a także stosowania się do zaleceń. Po zabiegu nie jest potrzebna rekonwalescencja, jednak zaleca się przyjmowanie do 3 litrów wody dziennie oraz przestrzeganie lekkostrawnej diety.

Inne zastosowania systemu Onda

Do zabiegu z wykorzystaniem aparatury Onda występują liczne wskazania. System ten sprawdza się w redukcji opornej tkanki tłuszczowej nie tylko na brzuchu, ale też w okolicach pośladków, pleców, ramion czy nawet podbródka. Procedura jest szczególnie zalecana w przypadku zaawansowanych stadiów cellulitu, a także przy nadmiernej wiotkości skóry i utracie jej jędrności wskutek nagłego spadku wagi po okresie ciąży. Z uwagi na możliwość użycia dwóch głowic o różnej głębokości działania, system pozwala na lepsze dostosowanie parametrów oraz zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa. Warto jednak pamiętać, że zauważalna redukcja tkanki tłuszczowej oraz przebudowa kolagenu wymagają czasu. Aby utrzymać rezultat wymodelowanego brzucha, należy też ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących zdrowego stylu życia - włącznie ze stosowaniem zrównoważonej diety oraz dbaniem o systematyczną aktywność fizyczną.

BM
...