Trendy

Planujemy ślub plenerowy nad morzem!

24 czerwca 2024
Minut czytania: 2

Ślub to magiczny moment, pełen emocji i wyjątkowych przeżyć, kiedy dwoje ludzi obiecuje sobie miłość i wierność na całe życie. To czas, kiedy spełniają się marzenia, a wspólna droga, na którą wkraczają nowożeńcy, nabiera nowego, głębokiego znaczenia. Ceremonia ślubna, czy to w eleganckim kościele, urokliwym ogrodzie, czy na romantycznej plaży, staje się chwilą pełną wzruszeń i radości, nie tylko dla pary młodej, ale również dla wszystkich zgromadzonych bliskich i przyjaciół. Magiczny klimat tego dnia tworzą nie tylko piękne dekoracje, ale przede wszystkim emocje i uczucia, które towarzyszą każdemu gestowi, słowu i spojrzeniu, sprawiając, że ten wyjątkowy moment zostaje na zawsze w pamięci i sercach.

Planujemy ślub plenerowy nad morzem!

Marzy Ci się to, by w najważniejszym dniu Waszego życia, tym, w którym wzajemnie powiecie sobie TAK, towarzyszył Wam szum morskich fal oraz morska bryza otulająca ciała? To doskonały pomysł! Nadmorskie plaże to przepiękne tło dla takich romantycznych momentów. Jednak musisz wiedzieć o tym, że by zorganizować uroczysty ślub nad morzem nie możesz po prostu wejść na plażę z gośćmi oraz księdzem czy urzędnikiem. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana (ale też nie bardzo trudna). Przeczytaj, jak zabrać się za organizację takiego wydarzenia.

Organizujemy wymarzony ślub w plenerze nad morzem

By w ogóle kameralny ślub nad morzem mógł się odbyć musisz zacząć od wyboru plaży. Warto pojechać osobiście w kilka miejsc i zobaczyć, które najbardziej przypadnie nam do gustu. Zwróć uwagę na to, by dojście do wymarzonego miejsca było odpowiednio łatwe i by w okolicy było gdzie zostawić samochody. Gdy już te warunki są spełnione sprawdź, kto jest właścicielem plaży. Jeśli jest to plaża miejska - o zgodę na odbycie się wydarzenia musisz się udać do lokalnego urzędu miasta czy gminy. W przypadku plaż prywatnych - taką zgodę musi wydać jej właściciel. W obu przypadkach czasami jest to darmowe, innym razem płatne - nie ma tu reguły.

Jeśli chodzi o inne koszty - ślub cywilny nad morzem kosztuje 1 000 zł (dane na 2024 r.) czyli zdecydowanie więcej niż uroczystość w urzędzie (ta w 2024 roku kosztuje nieco ponad 80 zł). Natomiast cena, jaką będzie miał ślub kościelny nad morzem, nie jest z góry uregulowana i zależy od księdza który będzie prowadził uroczystość. dodatkowo musisz pamiętać, że na takie wydarzenie zgodę musi wydać zarówno proboszcz lokalnej parafii, jak i biskup właściwy do miejsca odbywania się uroczystości.

No dobrze, formalności za nami. Czas na przyjemniejsze kwestie. Jak ubrać się na ślub nad morzem w Polsce? Przede wszystkim: ciepło. Zadbaj o to, by do sukienki dobrać bolero czy inny ubiór z długim rękawem. Morska bryza nawet latem potrafi być bardzo chłodna. Poza tym nie ma żadnych różnic pomiędzy strojem na wydarzenie w urzędzie czy kościele czy to na plaży. Jeśli jednak chcesz, możesz dodać elementy marynistyczne czy po prostu te utrzymane w tonacjach morskich błękitów. Detale na sukni, ślubne lakiery hybrydowe czy buty - każda z tych rzeczy może nawiązywać odcieniami i ozdobami do miejsca uroczystości.

Ostatnia kwestia to przestrzeń, w której odbędzie się wesele. Planując ślub nad Morzem Bałtyckim masz do wyboru naprawdę wiele nadmorskich hoteli czy restauracji. Sprawdź dokładnie ich wystrój i menu, a także możliwości jeśli chodzi o przestrzenie taneczne.

BM
...