Skład ma podobny do antracytu i grafitu. Główną właściwością szungitu szlachetnego jest zdolność do wchłaniania krzywdzących substancji z wody.
Specjalne atrybuty kamienia sprawiły, iż był on doskonałym panaceum na mnóstwo chorób. Typowo występuje w kolorze czarnym i ma wysoką zawartość węglowodanów z fulerenami. Nie pozostawia śladów na rękach, jest lekki i połyskujący.
Dlaczego szungit szlachetny?
Nazwa została przypisana minerałowi nie poprzez przypadek. To naprawdę rzadki typ szungitu, którego skład sama natura wzmocniła dużą ilością węgla (do 95% zamiast 30-50%).
Szungit szlachetny gromadzi więcej fulerenów - specjalnych związków molekularnych w postaci wolumetrycznych zamkniętych wielościanów. Ze względu na właściwości konstrukcyjne kamienia charakteryzuje się wyższymi właściwościami leczniczymi.
Szungit szlachetny do uzdatniania wody jest tak naprawdę nieszablonowyMinerał nie tylko oczyszcza wodę, ale także zmienia swój skład molekularny. W rezultacie dostajemy wodę, którą naukowcy nazywają molekularno-koloidalnym roztworem uwodnionych fulerenów.
Wolne rodniki są przyczyną wielu chorób, a fulereny są solidnym lekarstwem na nie. Niedługo mówiąc, jest to jeden z najskuteczniejszych środków zapobiegawczych na świecie. Woda jest szeroko użytkowana w przypadkach anemii, zmian skórnych, chorób sercowo-naczyniowych i innych.
Szungit szlachetny składa się z następujących substancji: pierwiastki minimalne: bor, siarka, wanad, kobalt, bar, miedź, arsen, molibden, nikiel, stront, ołów, cynk, węgiel; elementy takie jak tlenki magnezu, krzemu, wapnia, glinu, żelaza, tytanu, sodu, fosforu, manganu; woda
Taka bogata w minerały kompozycja szungitu szlachetnego przyczynia się do wzbogacenia organizmu wieloma {pomocn|przydatn)ymi pierwiastkami śladowymi.
Więcej informacji o szungicie na naszym blogu