Glinka błękitna to towar kosmetyczny, który gromadzi wszystkie sole mineralne i pierwiastki małe, których potrzebuje nasza skóra. Rewelacyjne właściwości przemywające i dezynfekujące. Obecność aluminium działa wysuszająco i ściągająco na skórę. Wysoka zawartość krzemu w „niebieskiej" glince stymuluje wzrost włosów, uwalnia je od łupieżu.
Glinka błękitna doskonale łagodzi trądzik młodzieńczy. Stosowanie błękitnej maski na nogi ulepsza mikrokrążenie krwi, zniżając tym samym ich obrzęki i zniża uczucie ciężkości nóg. Maseczki do stóp niwelują przykry zapach, ograniczają pocenie się, a także mogą być wykorzystywane profilaktycznie przeciwko infekcjom bakteryjnym i grzybiczym skóry stóp. Dzięki unikalnemu składowi glinki może być stosowana w profilaktyce chorób skóry, a także w korekcji wielu schorzeń kosmetycznych.
cechy:
ulepsza kontur twarzy i wygładza zmarszczki
aktywuje krążenie krwi w tkankach
wzmaga procesy metaboliczne w komórkach
tonizuje i zmiękcza skórę
działa bakteriobójczo, antycellulitowo i antystresowo
zapobiega wypadaniu i łamliwości włosów
ZALECENIA DOTYCZĄCE użytkowanIA:
Ma zastosowanie w kosmetologii, balneologii i życiu rutynowym jako środek kosmetyczny i profilaktyczny do pielęgnacji skóry.
SPOSÓB użytkowanIA:
Do produkcji wyrobów profilaktycznych i kosmetycznych dedykowanych do pielęgnacji skóry.
1. Maseczki kosmetyczne:
Glinkę rozcieńczyć ciepłą wodą w stosunku 1:1 w niemetalowej misce, precyzyjnie wymieszać do uzyskania konsystencji śmietany. Nałóż maskę cienką warstwą na czystą skórę, nakładając glinkę mokrymi palcami i delikatnie wcierając ją w skórę przez 2-3 minuty. Po 10-15 minutach spłucz ciepłą wodą i nałóż na skórę krem odżywczy. Stosować dwa do trzech razy w tygodniu. Maseczki nadają skórze sprężystość, zwężają pory, wygładzają zmarszczki, delikatnie oczyszczają skórę.
2. Pielęgnacja włosów i skóry głowy:
Dodaj żółtko do przygotowanej mieszanki (patrz akapit 1), wetrzyj w skórę głowy, zawiń na 15-20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Glinka wzmacnia włosy i uniemożliwia ich łamaniu i wypadaniu.
3. Kąpiele w wannie:
Usuwają martwe komórki naskórka i zmiękczają szorstką skórę na łokciach, rękach i nogach oraz wspomagają gojenie drobnych urazów i pęknięć. Rozcieńczyć glinę w ciepłej wodzie w ilości 1 łyżki. L. Na 1 litr wody zanurz ręce (stopy) w roztworze. Procedurę przeprowadza się codziennie poprzez 20-30 minut.