oczyszcza i zmiękcza skórę
uniemożliwia zaczerwienieniom i reakcjom alergicznym
skutecznie odżywia i regeneruje zmęczoną skórę
eliminuje świąd, łuszczenie i łojotok
pomaga wygładzić zmarszczki mimiczne
ZALECENIA DOTYCZĄCE używanIA:
Do produkcji wyrobów profilaktycznych i kosmetycznych dedykowanych do pielęgnacji skóry.
SPOSÓB stosowanIA:
Do produkcji wyrobów profilaktycznych i kosmetycznych dedykowanych do pielęgnacji skóry.
1. Maseczki kosmetyczne:
W niemetalowym pojemniku rozcieńczyć glinę ciepłą wodą w stosunku 1: 1, skrupulatnie wymieszać do uzyskania konsystencji śmietany. Nałóż maskę cienką powłoką na czystą skórę, nakładając glinkę mokrymi palcami i delikatnie wcierając ją w skórę przez 2-3 minuty. Pozostawić do działania na 10-15 minut, następnie spłukać ciepłą wodą i nałożyć na skórę krem odżywczy. Stosować dwa do trzech razy w tygodniu. Efektem końcowym używania gotowego towaru będzie to, że skóra nabierze sprężystości, pory staną się mniej widoczne, zmarszczki wygładzą się.
2. Pielęgnacja włosów i skóry głowy:
Dodaj żółtko do przygotowanej mieszanki (patrz akapit 1), wetrzyj w skórę głowy, zawiń na 15-20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Glinka wzmacnia włosy i zapobiega ich łamaniu i wypadaniu.
3. Kąpiele:
Usuwają martwe komórki naskórka i zmiękczają szorstką skórę na łokciach, rękach i nogach, a także wspomagają gojenie niewielkich urazów i pęknięć. Rozcieńczyć glinę w ciepłej wodzie w ilości 1 łyżki. L. Na 1 litr wody zanurz ręce (stopy) w roztworze. Procedurę przeprowadza się codziennie poprzez 20-30 minut.