Trendy

Top 3 nawilżacze powietrza – który wybrać?

21 maja 2024
Minut czytania: 2

Nawilżacz powietrza to sprzęt, który przyda się w każdym domu - nie tylko w sezonie zimowym, gdy działają kaloryfery. Jakie urządzenie wybrać? Na rynku znajdziesz bardzo wiele możliwości. Oprócz nawilżaczy możesz zdecydować się także na urządzenia hybrydowe, które nawilżanie łączą z innymi funkcjami, na przykład oczyszczaniem powietrza. Zobacz najlepsze propozycje i zdecyduj, która z nich najlepiej sprawdzi się u ciebie!

Top 3 nawilżacze powietrza – który wybrać?

Nawilżacz powietrza - dlaczego warto?

Nawilżanie powietrza - zwłaszcza zimą - staje się niezwykle istotne. Suche powietrze utrudnia oddychanie, sprawia, że infekcje trwają dłużej, pogarsza się stan skóry. Zbyt niska wilgotność powietrza negatywnie wpływa na rośliny. Jeśli chcesz, by twoja domowa dżungla przetrwała chłodniejsze miesiące bez uszczerbku, nawilżacz powietrza wydaje się rozsądnym zakupem.

Jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej? Możesz wybierać spośród nawilżaczy:

 • parowych;
 • ultradźwiękowych;

Różni je cena, rozmiar, zasada działania. Nawilżacze parowe są zwykle niedrogie. Woda jest podgrzewana tak, by powstała para wodna. Generowana mgiełka ma wysoką temperaturę - dlatego taki sprzęt nie będzie najlepszym wyborem do pokoju dziecięcego. Wybór urządzeń parowych jest niewielki - lepiej sprzedają się nowocześniejsze sprzęty ultradźwiękowe.

Szukasz niedrogiego, niewielkiego, a przy tym ciekawie zaprojektowanego nawilżacza? Przyjrzyj się urządzeniom ultradźwiękowym. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują one ultradźwięki do rozbijania cząsteczek wody. Powstała mgiełka jest zimna, a więc bezpieczna dla dzieci. Sprzęt tego typu odradzany jest jednak opiekunom zwierząt domowych. Psy lub koty mogą słyszeć ultradźwięki i nie jest to dla nich komfortowe. Co więcej, by bezpiecznie korzystać ze sprzętu, powinieneś używać wody destylowanej. Jeśli nalejesz do zbiornika kranówkę, wytrąci się kamienny pył, który jest szkodliwy dla zdrowia.

Wystarczy jednak przestrzegać zasad prawidłowego korzystania z nawilżacza, by cieszyć się cichym, elegancko prezentującym się sprzętem!

Najdroższe propozycje to modele ewaporacyjne. Powietrze zasysane jest przez wentylator, a następnie - przepuszczane przez nawilżoną matę. Do tego nawilżacza możesz używać wody z kranu. Dochodzą jednak koszty wymiany filtrów i nawilżających dysków. Jak często? Określa to producent w instrukcji obsługi konkretnego modelu.

Jak widzisz, wybór sprzętów do nawilżania jest bardzo duży. Zobacz, czym się kierować, zestawiając ze sobą modele:

 • zasięg;
 • pojemność zbiornika na wodę;
 • tryby pracy;
 • łatwe sterowanie;
 • dyskretne działanie;
 • dodatkowe funkcje;
 • zastosowane filtry;
 • elegancki design.

Polecane nawilżacze powietrza - jakie są najlepsze?

Ile kosztuje dobry nawilżacz powietrza? Jeśli zależy ci na modelu ewaporacyjnym, trzeba zainwestować kilkaset złotych. Urządzenia ultradźwiękowe kupisz taniej. Zobacz polecane propozycje różnego typu!

 • STADLER FORM Oskar - sprzęt za niespełna 500 zł, który zachwyca designem. To nawilżacz ewaporacyjny - łatwy w obsłudze. Zbiornik na wodę ma pojemność 3,5 l. Urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniu do 50 metrów kwadratowych. Omawiany sprzęt wyróżnia się dyskretną pracą, trybem nocnym, wbudowanym higrostatem i dozownikiem zapachów. Spełni nawet najbardziej wygórowane wymagania!
 • PHILIPS Seria 2000 HU4813/10 - warty uwagi sprzęt za ok. 700 zł, który świetnie uzupełni nowoczesne wnętrze. Dobrze działa w pomieszczeniu do 44 metrów kwadratowych. Zastosowana technologia NanoCloud pozwala dokładnie pozbyć się bakterii w nawilżanym powietrzu. Możesz zdecydować się na dyskretny tryb nocny lub wybrać jedną z trzech prędkości pracy urządzenia. Pojemnik na wodę ma pojemność 2 l.
 • HB UH2010DWS - to minimalistyczny nawilżacz ultradźwiękowy o bardzo dużym zbiorniku na wodę - aż 5 l. Dzięki jego podświetleniu możesz liczyć na imponujące sekty wizualne. Opisywany sprzęt, który sprawdzi się w pomieszczeniach do 20 metrów kwadratowych, kupisz za ok. 150 zł.

Chcesz poznać inne propozycje? Sprawdź wszystkie nawilżacze powietrza w sklepie MediaMarkt!

BM
...